Masáže Martina originální dárkové poukazy

Máte-li rádi dobré víno, přiobjednejte si ho do bedýnky.

Pro zpestření naší bedýnkové nabídky, jsme se rozhodli, že obohatíme náš sortiment o kvalitní vína z Moravy. Hledali jsme, ochutnávali a nakonec našli rodinné vinařství rodiny Machových z Uherčic, kde z hroznů z vlastních vinic vyrábí tradičním šetrným způsobem kvalitní, široký sortient odrůdových, přívlastkových vín - bílých, růžových i červených.

Rodina Machových má malé, rodinné vinařství a sadařství obhospodařované tradičním, ručním způsobem na sprašových až jílovitých půdách s částečně břidlicovým podložím na pomezí vinařských podoblastí Mikulovska a Velkopavlovicka, v katastru vinařské obce Uherčice. Viniční tratě jsou ve svažitém terénu (Lofar, Zorachtel a Stará Hora) situovány na jih, jihozápad a pro vybrané odrůdy na jihovýchod. Vinice jsou ošetřovány tradičním, ručním způsobem (s využitím drobné mechanizace), hrozny jsou sbírány ručně a stejným, tradičním způsobem jsou pak zpracovávány. Pro dopravu moštu od lisu do fermentačních nádob využívají šetrný samospád. Mošt tak není zatěžován dopravním čerpadlem, které by mohlo neodkalený mošt chuťově poškodit.

Věříme, že si tato vína oblíbíte tak jako my.

Jirka a Martina

bílá vína

Hibernal 10

Hibernal 11

moravské, zemské víno bílé, polosuché

Hibernal - nová, moderní odrůda vyšlechtěná křížením Ryslingu Rýnského. Polosuché, bílé víno z pozdního sběru s výrazným sauvignonovým aroma (černý rybíz, bílé brosve, ananas). Vhodné k tvrdým sýrům, mořským rybám, plodům moře. Zrálo v nerezovém sudu, lahvováno září 2011

Cena: 259Kč / 0,75 l

Neuburské 11

Neuburské 11

moravské, zemské víno bílé, polosladké

Polosladké, hamonické víno, výběru z hroznů s výrazným květinovým aroma (do muškátu) přecházejícím do ovocitých tónů broskví. V dochuti je jemná pikantnost skořicových tónů. Vhodné k smaženým a dušeným rybám, sýrům, dušeným a smaženým bílým masům.

Cena: 249Kč / 0,75 l

Sylvánské zelené 11

Sylvánské Zelené 11

moravské zemské, bílé, jakostní víno polosuché

Lidový název Morávka, avšak postupně byla vytlačena Neubugským. Víno jemné, kořenité chuti s lehkým nádechem angreštu.

Cena: 189Kč / 0,75 l

Veltlínské zelené 11

Veltlínské Zelené 11

moravské zemské, bílé, jakostní víno polosuché

Bílé, jakostní víno suché. Zrálo v nerezových sudech, chuť kořeněná (s nádechem pepře přecházející do mandlí), lahvované v r. září 2010.

Cena: 209Kč / 0,75 l

červená vína

Laurot 10

Laurot 10

moravské, zemské víno červené, suché

Laurot - moderní odrůda pocházející z Moravy, šlechtěná křížením Merlo-Frankovka-Svatovavřinecké. Lehké červené víno, suché 2010, chutí podobné mladému "Beaujolais". Zrálo v sudu z francouzkého dubu, lahvováno září 2011.

Cena: 149 Kč / 0,75 l

Dornfelder 09

Dornfelder 09

moravské, zemské víno červené, suché

Dornfelder - moderní německá odrůda - novošlechtěnec - syté červené víno tmavočervené barvy s fialovými tóny, s výrazným aroma přezrálých třešní a podtónem sušených švestek až do likérových tónů, s jemnými, výzrálými taniny. Vhodné k červeným dušeným, pečeným i grilovaným masům a zrajícím sýrům. Zrálo v dubovém sudu. Lahvováno duben 2012.

Cena: 229Kč / 0,75 l

růžová vína

Frankovka 11 - rosé

Frankovka 11 - rosé

moravské, zemské víno růžové, polosuché

Růžové víno. Vůně je ovocná jahodová.V chuti převládá minerál nad ovocností a v pozadí se objevuje medová jahůdka. Polouché.

Cena: 149 Kč / 0,75 l